flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Вимоги до подання на повернення коштів, помилково сплаченого судового збору

     08 листопада 2016 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 19.09.2016 827 "Про затвердження Змін до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07.10.2016 за № 1341/29471 (далі - Наказ).

     Наказом затверджено форму Подання на повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету зборів, платежів та інших доходів бюджету, яке надається платнику органом, що контролює справляння надходжень бюджету (крім органів Державної фіскальної служби України).

     Постановою Кабінету Міністрів України від 16.02.2011 № 106 "Деякі питання ведення обліку податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету" органом, що контролює справляння надходжень бюджету за кодом бюджетної класифікації 22030000 "Судовий збір та надходження від звернення застави у дохід держави" визначено суди загальної юрисдикції.

 

Нормативно-правова база

 

1. Закон України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011 (із змінами і доповненнями).

2. Наказ Міністерства фінансів України № 787 від 03.09.2013 «Про затвердження Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів» (із змінами та доповненнями).

3. Наказ Міністерства фінансів України № 827 від 19.09.2016 «Про затвердження Змін до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів» (затверджений новий бланк подання).

4. Постанова Національного банку України № 22 від 21.01.2004 «Про затвердження Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті».

5. Наказ Міністерства фінансів України № 507 від 17.08.2020 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 03 вересня 2013 року №787"

     На підставі листа Державної судової адміністрації України від 08.11.2016 № 11-8060/16 «Про подання на повернення коштів помилково сплаченого судового збору» повідомляємо алгоритм необхідних дій для винесення такого подання.

 

 

Документи, які необхідні для розгляду

питання щодо винесення подання

 

     1.Заява від юридичної чи фізичної особи (або уповноваженого представника) адресована голові чи керівнику апарату відповідного суду з проханням винести подання про повернення помилково сплачених коштів судового збору (або коштів іншого призначення), які надійшли на розрахунковий рахунок відповідно до наявного документа про оплату (платіжне доручення, квитанція, меморіальний ордер та ін.) із зазначенням номера документа про оплату, дати та суми платежу.

Заява має бути підписана особисто платником або представником за довіреністю. Якщо заявник юридична особа — заява повинна бути оформлена на офіційному бланку організації, за підписом керівника, або уповноваженої особи. Такий підпис обов'язково засвідчується печаткою організації.

У разі звернення із заявою представника юридичної особи за довіреністю, то допускається написання заяви без засвідчення підпису печаткою, але до комплекту документів обов'язково надається копія довіреності від цієї юридичної особи, засвідчена печаткою.

Обов'язкова наявність відбитку печатки на заяві від юридичної особи необхідна задля перевірки і порівняння коду ЄДРПОУ, який міститься в заяві, з тим, який  зазначено у документі про оплату судового збору.

У виняткових випадках, наприклад, якщо платником за відповідним документом про оплату є малолітня особа, заява подається від законного представника особи (одного з батьків малолітнього) з обов'язковим долученням до комплекту документів копії свідоцтва про народження дитини.

     2.Виключно оригінал або банківська копія документа про оплату судового збору (копія документа про оплату, яка видається банківською установою із позначкою «копія» або «примірник 1», «примірник 2»).

У випадку подачі ксерокопії, фотокопії документа про оплату, подання не може бути винесено судом.

     3.Копія паспорта та копія ідентифікаційного коду особи, яка є платником за відповідним документом про оплату судового збору.

У випадку подання заяви представником фізичної особи, то у будь-якому разі, обов'язкове надання копії паспорта та ідентифікаційного коду платника.

Для розгляду питання про винесення подання юридичній особі, то надання копії паспорта та ідентифікаційного коду до пакету документів від керівника цієї юридичної особи чи від представника не вимагається.

     4.Копія довіреності, якщо заява подається представником фізичної чи юридичної особи.

 

Випадки щодо винесення повторного подання

 

Підстави:

 

1) пропущений термін звернення з поданням до управління Державної казначейської служби України і відповідному районі м. Харкова та Харківської області і особа (без офіційної відмови казначейської служби).

2) невиконання у встановлений законодавством термін подання про повернення коштів, про що свідчить офіційний лист управління Державної казначейської служби України і відповідному районі м. Харкова та Харківської області.

 

Комплект документів для розгляду

питання щодо винесення повторного подання:

1.Заява від юридичної чи фізичної особи (або представника) адресована голові чи керівнику апарату відповідного суду з проханням винести ПОВТОРНЕ подання про повернення помилково сплачених коштів судового збору (або коштів іншого призначення) які надійшли на розрахунковий рахунок відповідно до наявного документа про оплату (платіжне доручення, квитанція, меморіальний ордер та ін.) із зазначенням номеру документа про оплату, дати та суми платежу (також застосовуються всі вимоги, перелічені в Алгоритмі при першому зверненні).

2.Виключно оригінал або банківська копія документу про оплату судового збору (копія документа про оплату, яка видається банківською установою із позначкою “копія” або “примірник 1”, “примірник 2”)
з відміткою суду про винесене раніше подання.

3.Копія паспорта та копія ідентифікаційного коду особи, яка є платником за відповідним документом про оплату судового збору.

4.Копія довіреності, якщо заява подається представником фізичної чи юридичної особи.

 

 

Згідно зі статтею 7 Закону України “Про судовий збір” судовий збір повертається особі, яка його сплатила.