ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Східного апеляційного господарського суду від 22.05.2020 № 08-а
ПОЛОЖЕННЯ
про уповноважену особу з проведення публічних закупівель Східного апеляційного господарського суду
- Загальні положення
- Це Положення про уповноважену особу з проведення публічних закупівель Східного апеляційного господарського суду (далі – Положення) розроблено відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-V-III (далі – Закон), наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 30.03.2016 № 557 (далі – Наказ) і визначає правовий статус, загальні організаційні та процедурні засади діяльності уповноваженої особи з проведення публічних закупівель Східного апеляційного господарського суду (далі – Суд), а також її права, обов’язки та відповідальність.
- Положення та зміни до нього затверджуються наказом керівника апарату суду.
- Уповноважена особа – службова (посадова) особа, що є працівником апарату Суду згідно штатного розпису, і визначена відповідальною:
- за організацію та проведення спрощених закупівель;
- за здійснення заходів щодо оприлюднення в електронні системі закупівель звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.
- Судом (замовником) не може бути одночасно призначено відповідальними за організацію та проведення одних і тих самих процедур закупівель тендерний комітет та уповноважену особу.
- Засади діяльності тендерного комітету визначаються окремим положенням.
- Метою діяльності уповноваженої особи є організація та проведення процедур закупівлі в інтересах Суду на засадах об’єктивності та неупередженості і підготовка та оприлюднення звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.
- У своїй діяльності уповноважена особа керується Законом України «Про публічні закупівлі», іншими нормативно-правовими актами з питань публічних закупівель та даним Положенням.
- На період відсутності уповноваженої особи (перебування у відпустці, на лікарняному, у відрядженні тощо) її обов’язки можуть бути покладені на іншого працівника, визначеного наказом керівника апарату суду.
- Суд має право призначити декілька уповноважених осіб, про що видається наказ керівника апарату суду з визначенням сфери відповідальності.
У разі визначення кількох уповноважених осіб керівник апарату розмежовує їх повноваження та обов’язки окремим наказом.
- Визначення або призначення уповноваженої особи не повинно створювати конфлікт між інтересами замовника та учасника чи між інтересами учасників спрощеної закупівлі, наявність якого може вплинути на об’єктивність і неупередженість ухвалення рішень щодо вибору переможця спрощеної закупівлі.
У разі наявності зазначеного конфлікту уповноважена особа інформує про це замовника, який приймає відповідне рішення щодо проведення спрощеної закупівлі без участі такої особи.
- Уповноважена особа під час організації та проведення спрощеної закупівлі повинна забезпечити об’єктивність та неупередженість процесу організації та проведення спрощених закупівель в інтересах замовника.
- Відповідальність за організацію та проведення спрощених закупівель покладається на уповноважену особу.
Уповноваженій особі у місяць проведення спрощених закупівель може бути встановлено/збільшено розмір надбавки за інтенсивність праці в межах фонду оплати праці на відповідний місяць за погодженням заступника керівника апарату.
- Засади діяльності уповноваженої особи
Уповноважена особа під час виконання своїх повноважень повинна керуватися виключно приписами Конституції України, Законами України «Про публічні закупівлі», «Про запобігання корупції» та іншими законами, цим Положенням та зобов’язана дотримуватися наступних принципів:
- економічність та ефективність;
- відкритість та прозорість на всіх стадіях;
- недискримінація учасників;
- об’єктивна та неупереджена оцінка пропозицій учасників;
- запобігання корупційним діям і зловживанням.
- Вимоги до уповноваженої особи
- Уповноважена особа повинна мати належний обсяг знань чинного законодавства у сфері публічних закупівель та високі моральні та ділові якості.
- Уповноважена особа повинна мати вищу, як правило, юридичну освіту та підтвердити свій рівень володіння необхідними (базовими) знаннями у сфері публічних закупівель на веб-порталі Уповноваженого органу, шляхом проходження безкоштовного тестування, порядок організації якого визначається Уповноваженим органом.
- Повноваження уповноваженої особи
4.1. Обов’язки уповноваженої особи:
4.1.1. Бере участь у плануванні та формує річний план закупівель в електронній системі закупівель, вартість яких не перевищує 50 000 грн.
4.1.2. Здійснює заходи щодо оприлюднення в електронній системі закупівель звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.
4.1.4. Здійснює вибір виду закупівлі.
4.1.5. Бере участь у плануванні та формуванні річного плану спрощених закупівель в електронній системі закупівель;
4.1.6. Проводить спрощені закупівлі;
4.1.7. Забезпечує рівні умови для всіх учасників, об’єктивне та неупереджене визначення переможця спрощеної закупівлі;
4.1.8. Забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів, визначених законом.
4.1.9. Забезпечує оприлюднення в електронній системі закупівель інформації, необхідної для виконання вимог закону.
4.1.10. Здійснює інші дії, передбачені законом та розпорядчим рішенням замовника.
Рішення уповноваженої особи оформлюються протоколом, який підписується уповноваженою особою.
Річний план складається уповноваженою особою на підставі заявок (службових записок), інших документів, отриманих від структурних підрозділів Суду, погоджених заступником керівника апарату Суду. Заявки надаються уповноваженій особі одночасно у паперовому та електронному вигляді.
Заявка повинна містити необхідну інформацію для річного плану/оголошення про проведення спрощеної процедури закупівлі/оприлюднення звіту про договір про закупівлю.
Річний план повинен містити наступну інформацію:
- назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності);
- строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг;
- період уточнення інформації про закупівлю, що складає 3 робочі дні;
- кінцевий строк подання пропозицій становить п’ять робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення спрощеної процедури закупівлі в електронній системі закупівель;
- розмір мінімального кроку пониження ціни під час електронного аукціону в межах від 0,5 до 3 відсотків або в грошових одиницях очікуваної вартості закупівлі;
Висновок щодо відповідності пропозицій учасників спрощеної закупівлі умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі здійснюються замовником та надаються уповноваженій особі у строк, що не повинен перевищувати 3 робочих днів, з дня визначення найбільш економічно вигідної пропозиції.
Звіт про договір про закупівлю повинен містити таку інформацію (не виключно):
- дату укладання та номер договору/документа (документів), що підтверджують придбання товару (товарів), робіт послуги (послуг);
- найменування (для юридичної особи) або прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) (для фізичної особи) постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг, з яким укладено договір про закупівлю;
- ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань або реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг;
- місцезнаходження (для юридичної особи) або місце проживання (для фізичної особи) постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг;
- прізвище, ім’я, по батькові контактної особи, номер телефону;
- вид предмета закупівлі;
- назва предмета закупівлі;
- найменування (номенклатура, асортимент) товарів, робіт чи послуг; ціна за одиницю; одиниця виміру;
- кількість, місце та строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг;
- ціна та строк виконання (дії) договору;
- умови оплати;
- тип суб’єкта господарювання;
- інша інформація.
Уповноважена особа Суду здійснює свої завдання (функції) з моменту отримання заявки, що містить необхідну інформацію для річного плану/оголошення про проведення спрощеної закупівлі/оприлюднення звіту про договір про закупівлю.
Своєчасне інформування/надання документів уповноваженій особі щодо необхідності проведення закупівлі покладається на керівників структурних підрозділів Суду.
Уповноважена особа персонально відповідає за прийняті рішення і вчиненні дії (бездіяльність), за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу, за порушення вимог, визначених Законом України «Про публічні закупівлі».
4.2. Права уповноваженої особи Східного апеляційного господарського суду:
4.2.1. у разі необхідності ініціювати створення робочих груп з числа працівників апарату Суду з метою визначення та уточнення характеристик предмета закупівлі;
4.2.2. вимагати та отримувати від працівників апарату Суду інформацію та документи, необхідні для виконання завдань (обов’язків) уповноваженою особою;
4.2.3. брати участь у проведенні нарад, зборів з питань, пов’язаних з функціональними обов’язками уповноваженої особи;
4.2.4. проходити навчання з питань організації та проведення процедур закупівель;
4.2.5. брати участь у плануванні видатків і визначенні потреби в товарах, роботах і послугах, що будуть закуповуватися;
4.2.6. приймати рішення, узгоджувати проекти документів, зокрема, договору про закупівлю, з метою забезпечення його відповідності умовам закупівлі, та підписувати в межах своєї компетенції відповідні документи;
4.2.7. здійснювати інші дії, передбачені законом.
Керівник апарату суду О.П. Ковальова-Мінаєва