flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ЗДІЙСНЕННЯ ПРАВОСУДДЯ ГОСПОДАРСЬКИМИ СУДАМИ В УМОВАХ ВІЙНИ

16 квітня 2022, 17:29
14-15 квітня 2022 року відбувся онлайн-семінар на тему: «Здійснення правосуддя господарськими судами в умовах воєнного стану: проблеми, виклики, шляхи вирішення», який було організовано та проведено Національною школою суддів України в межах програми всеукраїнської підготовки суддів місцевих та апеляційних господарських судів.
 
Участь у цьому масштабному заході взяло більше 100 представників господарської юрисдикції, зокрема, судді та працівники апарату Східного апеляційного господарського суду.
 
Захід відкрив ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, який звернув увагу, що не зважаючи на надзвичайні умови, в яких перебуває вся країна, судова система та Національна школа не припиняють здійснювати свої функції і продовжують професійно та ефективно виконувати покладені на них завдання.
 
В свою чергу, суддя Верховного Суду у складі Касаційного господарського суду, секретар судової палати для розгляду справ щодо земельних відносин та права власності Тетяна Дроботова наголосила, що належна підготовка суддів є неодмінною умовою для здійснення судочинства, а тому обговорення актуальних проблем під час навчання є гарантією якісної професійної діяльності суддів.
 
Модерацію заходу з підготовки суддів здійснювала проректор школи Наталія Шукліна, яка підкреслила актуальність тем навчального заходу та адаптованість їх до до нагальних викликів, які постають перед суддями та судовою системою у воєнний час.
Крім того, вона анонсувала проведення 21 квітня 2022 року Національною школою суддів України у співпраці з програмою USAID “Справедливість для всіх” вебінару для суддів та працівників апаратів судів на тему: “Розуміння критичного інциденту та тривалого стресу” за участі британського експерта – доктора психіатрії та поведінки Салеха Думада.
 
Під час навчань суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду, голова Ради суддів України Богдан Моніч та суддя Господарського суду Дніпропетровської області Олександр Крижний приділили увагу висвітленню проблем правосуддя в умовах війни та шляхів їх вирішення.
 
Секретар Великої Палати Верховного Суду Лариса Рогач зосередила увагу слухачів на огляді відступів Великої Палати у господарських справах.
 
Суддя Верховного Суду у складі Касаційного господарського суду, секретар судової палати для розгляду справ щодо земельних відносин та права власності Тетяна Дроботова зупинилася на питаннях здійснення судового провадження під час розгляду справ у суді першої інстанції за практикою Верховного Суду.
 
У своєму виступі суддя Верховного Суду у складі Касаційного господарського суду Олександр Банасько висвітлив проблемні питання застосування законодавства про банкрутство у судовій практиці.
 
Суддя Верховного Суду у складі Касаційного господарського суду Віталій Уркевич присвятив свій доклад позиціям суду касаційної інстанції у спорах щодо функціонування фермерських господарств.
 
Під час спілкування суддя Верховного Суду у складі Касаційного господарського суду Олена Кібенко поділилася із колегами актуальною інформацією щодо правових режимів надання тимчасового захисту українцям у різних країнах.
 
Корисною була доповідь заступника начальника відділу науково-методичного супроводження психологічної підготовки суддів Андрія Маслюка, який запропонував слухачам низку практичних вправ, що сприятимуть психологічній адаптації до роботи в критичних умовах, зокрема, воєнного стану.
 
Виступи усіх доповідачів супроводжувалися численними презентаційними матеріалами, що полегшувало їх сприйняття та усвоєння.
 
Упродовж підготовки судді та працівники апарату мали змогу вдосконалити свої знання щодо професійної діяльності у період воєнного часу, взяти участь в обговоренні порушених тем, подискутувати та обмінятися думками з актуальних питань судочинства.
 
За результатами навчання судді отримали відповідні сертифікати Національної школи суддів України.
 
Щиро дякуємо організаторам та спікерам за те, що поділилися своїми знаннями та досвідом, за приділену увагу та витрачений час, а також теоретичний та практичний матеріал, який, впевнені, стане у нагоді працівникам суду в подальшій практичній діяльності!