Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
3 червня 2022 року відбувся онлайн-семінар на тему: «Судова практика в питаннях – відповідях: господарське судочинство», який було організовано та проведено Національною школою суддів України.
Участь у цьому масштабному заході взяли понад 150 представників господарської юрисдикції, зокрема, судді та помічники суддів Східного апеляційного господарського суду.
Захід відкрила директорка Харківського регіонального відділення Національної школи суддів України Лілія Гуцал, яка висловила вдячність суддям-викладачам за участь у проведенні всеукраїнського семінару і побажала всім плідної та активної роботи. Крім того, вона акцентувала увагу, що програму заходу сформовано з актуальних питань, які заздалегідь були направлені від судів першої та апеляційної інстанцій.
Також з вітальними словами до учасників звернулися директор Одеського регіонального відділення Володимир Пироговський та заступник директора Дніпровського регіонального відділення Володимир Поплавський, які зауважили, що захід відбувається напередодні 31-ї річниці утворення системи господарських (арбітражних) судів України та побажали колегам миру, впевненості та наснаги у роботі.
Під час навчання секретар Великої Палати Верховного Суду Лариса Рогач зосередила увагу на огляді правових позицій Великої Палати Верховного Суду щодо способу захисту прав у господарському судочинстві. Зокрема, зазначила про те, що застосовування будь-якого способу захисту цивільного права та інтересу має бути об’єктивно виправданим та обґрунтованим. Це означає, що застосування судом способу захисту, обраного позивачем, повинно реального відновлювати його наявне суб’єктивне право, яке порушене, оспорюється або характеру правопорушення; застосування обраного способу захисту не повинно суперечити принципам верховенства права.
Суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, суддя судової палати для розгляду справ про банкрутство, д.ю.н. Володимир Погребняк також привітав колег з річницею утворення системи господарських (арбітражних) судів України. Окрему увагу приділив відзначенню у цьому році 30-ї річниці запровадження такого правого інституту як право банкрутства. А саме, 14 травня 1992 року постановою Верховної Ради України прийнято Закон України «Про банкрутсво» у самій першій редакції, який було введено в дію 1 липня 1992 року.
У своєму виступі доповідач зосередив увагу на застосуванні принципів права при розгляді справ про банкрутство. Мова йшла про принцип концентрації у межах справи про банкрутство всіх спорів; принцип процесуальної економії у справі про банкрутство; принцип судового нагляду; принцип безсумнівної повноти дій ліквідатора у ліквідаційній процедурі; принцип «незмінності складу суду»; принцип конкурсного імунітету кредиторів.
Суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, секретар судової палати для розгляду справ щодо земельних відносин та права власності, к.ю.н. Тетяна Дроботова приділила увагу особливостям застосування окремих норм господарського процесуального права. Зокрема, під час спілкування з учасниками висвітлила проблеми здійснення правосуддя в умовах війни та шляхи їх вирішення.
Виступи усіх доповідачів супроводжувалися численними презентаційними матеріалами, що полегшувало їх сприйняття та усвоєння.
Під час семінару судді та помічники суддів мали змогу взяти участь в обговоренні порушених тем, подискутувати та обмінятися думками з актуальних питань судочинства.
За результатами навчання учасники отримали відповідні сертифікати Національної школи суддів України.
Щиро дякуємо організаторам та спікерам за змістовний і дуже практичний семінар!