Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
28 лютого 2025 року за ініціативи Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду проведено круглий стіл на тему: «Баланс між принципом диспозитивності та забезпеченням виконуваності судових рішень у спорах щодо державної реєстрації», участь у якому взяли судді Верховного Суду, народні депутати, представники органів державної влади, державні реєстратори, адвокати, представники бізнес-спільноти.
Від Східного апеляційного господарського суду до участі в онлайн-режимі долучилися голова суду Олексій Крестьянінов та судді Денис Попков і Оксана Стойка.Метою круглого столу було налагодження діалогу між судовою системою, органами державної влади, бізнесом, громадськими організаціями задля вдосконалення механізмів виконання судових рішень, зокрема в контексті:
🔹 завдання судочинства швидко та ефективно вирішувати спори;
🔹 способів захисту порушених прав у спорах щодо нерухомого майна як засобів реалізації завдання судочинства щодо швидкого та ефективного вирішення спорів;
🔹 проблемних питань і практичних пропозицій для їх вирішення (чи зміни в законодавстві, чи зміни в судовій практиці, чи напрацювання механізмів виконання судового рішення через підзаконні акти).
З вітальними словами до учасників заходу звернулися Голова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Лариса Рогач та секретар судової палати для розгляду справ щодо земельних відносин та права власності КГС ВС Тетяна Дроботова.
Голова КГС ВС Лариса Рогач звернула увагу, що у 2024 році на розгляді в судах усіх інстанцій та юрисдикцій перебувало 5 млн 300 тис. справ, з них 4 млн 400 тис. було розглянуто, та зазначила, що такі цифри свідчать про те, що особи не отримують належного захисту і змушені повторно звертатися за судовим захистом.
Тетяна Дроботова наголосила, що охорона прав на нерухоме майно, чітке правове регулювання цих відносин, їх захист від будь-якого неправомірного втручання − одне з найважливіших завдань держави. Судове рішення має бути не лише законним та обґрунтованим, а й таким, що може бути виконане на практиці. Вона відзначила важливість діалогу між судовою владою та іншими органами для забезпечення ефективного виконання судових рішень.
Під час круглого столу відбулися плідні дискусії. Учасники заходу висловили готовність до подальшого співробітництва задля підвищення ефективності судового захисту та правової визначеності.
Детальніше про проведений захід -
https://www.facebook.com/share/p/165JoKAAox/?mibextid=wwXIfr